top of page
Euro-olimpijski piknik

Dramatem dla nauczycieli i dzieci, zakończyło się rozstrzygnięcie w sprawie subwencjonowania II semestru w „Szkole Stefana Dryszla”. Dotacji wystarczyło na nędzne honoraria dla nauczycieli, ale nie wystarczyło na, ani jeden turniej klasyfikacyjny. Tego wizja wśród dzieci, wywołała skrzywiony grymas zawodu.
Skrzaty na medal

W ostatnim czasie, w trybach propagandowej machiny oblężniczej znalazły się dzieci.
Bądź jak Adam Małysz, bądź jak Robert Lewandowski, bądź jak Agnieszka Radwańska – słyszy się wszędzie. Wybierając wariant bycia sobą,
XVIII Indywidualne Mistrzostwa Śląska Skrzatek i Skrzatów w Tenisie Stołowym, stały się demonstracją odporności dzieci i ich rodziców na medialną presję.
Przygrywka pingpongowej wiosny w salonach M1

Galerie handlowe to miejsca, w których koncentruje się konsumpcyjny styl bycia, ale również miejsca towarzyskich spotkań.
Do tej przestrzeni, coraz częściej wchodzą wydarzenia kulturalne, a nawet religijne.
Czy można te miejsca wykorzystać dla promowania wartości innych, niż konsumencki apetyt?
Próba tego miała miejsce 18 kwietnia 2015r. w zabrskim M1.
Adam Cyrus – legenda śląskiego tenisa stołowego
Ostatnia piłka do …..

Spotkałem p. Adama Cyrusa raz w życiu. Kilkanaście lat temu, sędziował mecz tenisa stołowego w Gliwicach na Sikorniku, w ZSO Nr5. Przed meczem, podszedł do mnie bez szczypty nadęcia i przywitał się bardzo uprzejmie, jak przystało na ludzi z wysoką kulturą. Zapamiętałem opaloną, pogodną twarz, z niezwykłym błyskiem w oku, cechującą ludzi radosnych.
Wiesz kto to był? – pyta kolega obok stojący. - Nie.
Kilkadziesiąt lat temu grał w Chinach na mistrzostwach świata.
Od figurki do deski

Tak rozpoczęła się moja przygoda z rzeźbiarstwem, opartym o drewno lipy, topoli, wierzby, orzecha włoskiego, dębu czerwonego i czarnego dębu kopalnego (ok. 2500 lat).
Po kilku latach względnej umiejętności posługiwania się dłutami, miałem epizod z renowacją antyków i snycerstwem. Było to doświadczenie bardzo pożyteczne, które przydało się nieoczekiwanie, w moim zainteresowaniu tenisem stołowym. Mianowicie, w rekonstrukcji desek.
Jak odkurzyć tenis stołowy

Tenis stołowy najprawdopodobniej rozwinął się na bazie tenisa ziemnego.
Mityczna, angielska pogoda zapewne nie była sprzymierzeńcem w uprawianiu coraz popularniejszej rozrywki. Przypuszczam, że pomysłowość Anglików w ucieczce od wilgotnej aury, zawiodła ich do miniaturyzacji tenisa.
bottom of page