top of page

IMP Weteranów - Iława 2015

Indywidualne Mistrzostwa Polski Polski Weteranów w Tenisie Stołowym -

Iława 2015, odbyły się w dniach 12-14 czerwca. Organizatorami championatu, było Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji oraz Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie.

Uprawnionymi do udziału byli uczestnicy przynajmniej trzech turniejów, z dziewięciu Grand Prix Polski.

Z okazji do walki o trofea skorzystało ponad dwustu zawodników z całej Polski, a rywalizację przeprowadzili w grze indywidualnej, grze podwójnej i popularnym mikście, plastikowymi piłeczkami "Hanno". W gronie kandydatów do podium, znaleźli się również gliwiczanie:

Marian Kwodawski, Witold Nowakowski, Marek Sajdak i Marian Strzałka. Najbardziej prestiżową, indywidualną konkurencję o mistrza Polski wygrali:

Anita Myrchel-Rutkowska, Jolanta Szatko-Nowak, Anna Maruszczak, Artur Szołtysek, Stefan Wielgus, Bogusław Madej, Marian Finkowski, Zbigniew Okołotowicz oraz Henryk Mryc. Medaliści w grach pojedynczych oprócz okolicznościowych pucharów i dyplomów, otrzymali nagrody finansowe. I tu miejsce na miłą wiadomość. Szczęśliwe rozwiązanie w rywalizacji znalazł dla siebie gliwiczanin Marian Strzałka.

Indywidualnie w kategorii (60-64 lat) zdobył tytuł wicemista Polski. Natomiast w grze podwójnej, z grudziądzaninem Romanem Cywińskim, wywalczył mistrzostwo Polski. Wielkie uznanie i gratulacje!

Z satysfakcją odnotować też należy, że najstarszy uczestnik mistrzostw miał ponad 80 lat. Można było też podziwiać zasłużoną dla polskiego tenisa stołowego - Jolantę Szatko-Nowak. Mistrzostwo Polski wywalczyła indywidualnie, w grze podwójnej, a w grze mieszanej wicemistrzostwo.

Dodatkową atrakcją dla zawodników Mistrzostw Polski - Iława 2015, był kursujący w piątek, po najdłuższym jeziorze w Polsce "Jeziorak", specjalnie na potrzeby imprezy wynajęty statek Ilavia. Wycieczki cieszyły się dużym powodzeniem. A w sobotni wieczór zaplanowano bal weterana. Podczas biesiady wręczano statuetki, za klasyfikację generalną Grand Prix Polski Weteranów.

Źródła fotografii: Wiesław Raczkowski, Marek Sajdak, W.S. (amrbartosz.pl)